.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Prawie 200 nowych placówek „Senior+”

Dziennik Gazeta Prawna (2020-03-04), autor: Michalina Topolewska, oprac.: GR

60,6 mln zł otrzymają samorządy na założenie dziennych domów i klubów „Senior+” oraz na dofinansowanie tych już działających. Ponieważ nie wszystkie środki zostały wykorzystane, wkrótce ruszy drugi nabór wniosków – donosi Dziennik Gazeta Prawna.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło właśnie wyniki konkursu w ramach tegorocznej edycji programu „Senior+”. Pozwala on gminom oraz powiatom uzyskać budżetową dotację na tworzenie oraz wyposażenie placówek, w których starsze osoby mogą spędzać wolny czas czy uczestniczyć w rehabilitacji i zajęciach terapeutycznych. Dodatkowo samorządy mogą ubiegać się o pieniądze na częściowe pokrycie kosztów bieżącej działalności tych instytucji, które zostały uruchomione w poprzednich latach.

Okazuje się, że w tym roku powstanie 191 nowych placówek, z czego 31 dziennych domów oraz 160 klubów „Senior+”, które będą miały razem ok. 4 tys. miejsc. Samorządy otrzymają na ten cel łącznie 28,8 mln zł, a najwięcej instytucji powstanie w województwach: wielkopolskim, dolnośląskim oraz mazowieckim. Z kolei dofinansowanie na bieżące funkcjonowanie w kwocie 31,8 mln zł trafi do 547 istniejących już domów i klubów, które mają razem 13,7 tys. miejsc.

To jednak nie koniec, bo jak zapowiada MRPiPS ogłoszony zostanie drugi nabór w tegorocznej edycji programu. Jest to związane z tym, że na jego realizację resort rodziny zagwarantował 80 mln zł, tymczasem dofinansowanie przyznane samorządom wyniosło 60,6 mln zł. Zostały więc wolne środki (15,4 mln zł), które będą rozdysponowane w kolejnym konkursie.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 4 marca 2020 r. 

dodano: 2020-03-04 10:10Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.